Öğretmen Müge S. | Özel Ders Almak ve Özel Ders Vermek İsteyenlerin Buluştuğu Nokta

Hakkında

Dans hayatıma çok küçük yaşlardan itibaren özel bale kurslarında bale eğitimi alarak başladım. Daha sonra ilkokulda Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı klasik bale bölümüne sınavı kazanarak girdim. Ardından eğitimime ortaokulda tam zamanlı bölümünü okuyarak devam ettim. Liseyi İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında okudum. Üniversiteyi ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında bitirerek mezun oldum. Konservatuvardaki eğitim sürecim içinde müzik alanında hem özel hem de grup solfej ve piyano dersleri de almıştım. Katıldığım workshop ve kurslar: Hungarian Dance Academyde ( Budapeşte, Macaristan ) klasik bale eğitimi Aspat Dans Platformu ( Bodrum ) klasik bale, pilates, modern dans ve tango eğitimi Grenzenlos Interkultureller Austausch ( Viyana, Avusturya ) tiyatro eğitimi Salzburg Experimental Academy of Dance ( Salzburg, Avusturya ) bale, modern dans, partnering, coaching in composition, doğaçlama, performans ve yoga eğitimi De Kiss Moves ( Amsterdam, Hollanda ) bale, modern dans, doğaçlama, yabancı folklor, tap, latin dansları ve urban dans eğitimi Nathalie Suzanne Marrabledan jazz dance, lyric jazz dance, contemporary jazz dance, hip hop in heels dersleri Melike Dirik, Buket Berna Bakatur ve Ahmet Arımandan sirtaki ve zeybek dersleri Manuel Reina, Patri Manes, Josette Reilly, Sabrina Rosa, Raquel Alonso, Mathilde Lefebvre, Ale Caires, Thetis Misiou, Angel Muñoz ve Ana Prunedadan flamenko dersleri Amor De Dios da( Madrid, İspanya ) La Uchi, Maria Juncal, Alfonso Losa, La Lupi, Rafael Estevez, El Grilo, Concha Jareño ve Olga Pericet flamenko dersleri Flamenco Danza da ( Sevilla, İspanya ) Ursula Lopez flamenko eğitimi Escuela Carmen de Las Cuevas da ( Granada, İspanya ) Paloma Fantova ve Leonor Leal dan flamenko eğitimi Taj Express Bollywood Müzikali dansçı ekibinin İstanbulda gerçekleştirdiği dans atölyesi Beşiktaş Belediyesi halk oyunları dersleri

Tecrübeleri

Her yaştan çocuklara çeşiti özel okullarda bale dersleri vermekteyim. Ayrıca bir dönem profesyonel olarak ulusal ve uluslararası platformlarda yarışmalara katılan bir grup jimnastik öğrencisine takviye bale dersleri verdim. Öğrencilerimi sene sonu gösterilerine hazırlıyorum. Royal Academy of Dance ( İngiliz sistemi ) ve Vaganova ( Rus sistemi ) bale sınavlarına hazırlıyorum. Ayrıca 3 yaş ve daha büyük yaştaki çocuklara, jimnastik öğrencilerine ve bayan yetişkinlere bale, modern dans, street jazz, streching, kondisyon çalışmaları, jazz dans, flamenko, Van halay ve İzmir harmandalı derslerini özel birebir veya grup halinde uygun şartlara göre öğrenci evinde ve / veya bir dans stüdyosunda veriyorum. Dans branşı dışında müzik için solfej dersleri verebilirim. Sol anahtarı ve fa anahtarında nota okuyabilme çalışmaları bona (ritmik nota okuma çalışmaları) eğitimi verebilirim. ​! NOT ! : Ders saat ücretim 100 TL - 150 TL arası.

Ders Hizmetleri

Ders Yöntemleri

Öğretmenin verdiği ders yöntemleri.

 • Birebir Ders
 • Grup Dersi
 • Sınıf Dersi

Ders Mekanları

Öğretmenin ders verdiği mekanlar.

 • Öğrenci Evi
 • Etüt Merkezi
 • Dershane

Ders Konuları

Öğretmenin verdiği ders konuları.

 • Dans > Bale
 • Dans > Modern Dans
 • Dans > Halk Oyunları
 • Dans > Koreografi
 • Müzik > Solfej

Ders Verdiği Zamanlar

Öğretmenin ders verdiği zamanlar.

 • Haftaiçi Gündüz
 • Haftaiçi Akşam
 • Haftasonu Gündüz
 • Haftasonu Akşam

Sunduğu Hizmetler

Öğretmenin sunduğu hizmetler.

 • Özel Ders
 • Ödev / Tez Yardımı

Sunduğu Kolaylıklar

Öğretmenin sunduğu kolaylıklar.

 • Grup İndirimi

Eğitim Bilgileri

Öğretmen eğitim bilgileri.

Eğt Sev. Kurum Bölüm Mezuniyet
Lisans Mezunu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü (Türkçe) 2011 (100)
Lise Mezunu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü 2007 (100)
Kategori Ders Tecrübe Saat Ücreti
Dans Bale 9 YIL 100TL
Dans Modern Dans 9 YIL 100TL
Dans Halk Oyunları - YIL 100TL
Dans Koreografi 9 YIL 100TL
Müzik Solfej - YIL 60TL

Referanslar

Genel olarak bale ve diğer dans türlerinin insan anatomisine faydaları ise dans eğitimi alan öğrencinin bedeni daha esnek, daha güçlü ve daha zariftir. Dans egzersizlerinin daima kasları uzatarak yapılması, kas - iskelet yapısı ve vücut çizgilerinin daha güçlü, zarif ve ince olmasını sağlar. Dans eğitimi alan bir öğrenci günlük hayatında doğru ve sağlıklı beslenmeyi öğrenir. Böylece çağımızın önemli bir sorunu olan aşırı kilolu beden yapısından ve yanlış beslenme şeklinden uzaklaşılır. Dans eğitimi, duruş (posture) bozukluklarının düzeltilmesinde de önemli katkılar sağlar. Dans egzersizleri taban düşüklüğü (düz tabanlık), içe basma, bacak deformasyonu ve belirli orandaki omurga eğriliklerinin tedavi ve iyileşmesinde önemli faydalar sağlamaktadır. Okul dışı bir aktivite olmasından dolayı, çocuğun başka bir ortamda sosyalleşmesini ve farklı arkadaşlar edinmesini sağlamaktadır. Grup olarak ve bireysel olarak hareket etmeyi ve sorumluluk almayı da pekiştirir. Dansın (Modern Dans Street Jazz Dans), bir sahne formu olmasından dolayı soyut düşünmeyi, mekânda yön bulmayı da geliştirmektedir. Hareketlerin tekrarı üzerine kurulan yapısından dolayı, aynı zamanda hafıza ve konsantrasyonu da olumlu yönde etkilemektedir. Dans eğitimi çocuğa belirli oranda sorumluluk yüklemektedir ve çocuğun kendi kendine yetme becerisini kazanmasına yardımcı olmaktadır. Öğrenci aldığı eğitim sonucunda iç disiplinini de sağlar. Her eğitim yılının sonunda yapılan yıl sonu gösterileri ve yıl içi organizasyonlarda yer alma, öğrencilerin sahne ile erken yaşlarda tanışmasına vesile olmaktadır. Dans eğitimi uzun soluklu bir eğitimdir ve oldukça meşakkatli bir süreçtir. Öğrenciler büyük özveri ve çaba ile yıllar içinde yoğurulur. Dans eğitimi ile öğrenciler çevrelerini ve dünyayı yorumlamayı, soru sormayı, sorgulamayı ve muhakeme kurmayı öğrenmektedir.

Ders Talep Formu


Bu alanı üye girişi yaparak kullanabilirsiniz!